DJ czy zespół – na co się zdecydować?

W dawniejszych czasach wesela były kojarzone z dużą imprezą, z setkami gości i obowiązkowo orkiestrą. Impreza musiała być duża i „z pompą”. Obecnie młodzi często odchodzą od tradycyjnego podejścia, decydując się na skromne przyjęcia weselne, gustowne obiady lub coctail party dla gości. Także rodzaje muzyki preferowanej na weselach uległ zmianie. Klimat muzyczny jest dobierany pod tematy przewodnie wesela. 

Jaki rodzaj muzyki wybrać na przyjęcie weselne?

Główną zaletą zespołów muzycznych wynajmowanych na wesele jest możliwość słuchania muzyki na żywo. Jednak poza tą cechą, ta opcja ma dużo wad. Zespoły weselne zazwyczaj potrzebują dużo miejsca na rozłożenie sprzętu, co będzie problematyczne przy wynajmowaniu małej Sali weselnej lub przyjęcia w ogrodzie. Dodatkowo w większości zespołów weselnych repertuar muzyczny jest ograniczony do pewnej klasycznej puli. Przy zdecydowaniu się na zespół grający bardziej nowoczesną muzykę, można spotkać się z dezaprobatą gości o innym guście muzycznym. Do tego ceny zespołów weselnych są stosunkowo wysokie, a do kosztów należy jeszcze doliczyć tzw. talerzyki dla muzyków, których zazwyczaj jest około pięciu. W porównaniu do zespołu, DJ wypada bardzo korzystnie. Sprzęt muzyczny wykorzystywany przez DJ-a zazwyczaj zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, można go szybko złożyć i rozłożyć. Repertuar DJ-ów w większości przypadków jest bardzo zróżnicowany, poprzez muzykę klasyczną i weselne „must have”, po spokojne ballady i muzykę współczesną. Z pewnością znajdzie się muzyka na gust każdego z gości. Do tego DJ-e weselni mają korzystniejsze ceny niżeli zespoły, i w większości przypadków muzyką zajmuje się jedna lub dwie osoby, co zmniejsza koszty wyżywienia. Często wraz z tworzeniem muzyki Dj-e zajmują się prowadzeniem imprez. Zatrudnienie wodzireja i DJ-a w jednej osobie pozytywnie wpłynie na budżet imprezy. 
Podsumowując, obecnie DJ jest w stanie zapewnić idealną oprawę muzyczną, a także usługi wodzirejskie w niższej cenie i przy mniejszym nakładzie miejsca i pracy. Sprawdzi się nie tylko na nowoczesnych przyjęciach weselnych, ale i na tradycyjnych weselach.