DJ jako wodzirej, czyli idealne połączenie na imprezę

Oprawa muzyczna to ważny element organizacji każdej imprezy. Trudno wyobrazić sobie wesele, studniówkę czy inne przyjęcie bez muzyki. Goście chcą jednak nie tylko potańczyć, ale też dobrze się bawić, w związku z czym coraz większą popularnością cieszy się konferansjerka oraz animacje. Zamiast jednak korzystać z usług kilku osób, warto powierzyć zadanie prowadzenia imprezy DJ’owi, który sprawdzi się również w charakterze wodzireja.

DJ i wodzirej – czym się zajmują?

Na samym początku warto napisać kilka słów o każdej z tych profesji. DJ jest osobą, której głównym zadaniem jest dobieranie, odtwarzanie oraz miksowanie muzyki na żywo. Na wynajęcie DJ’a możemy zdecydować się w wielu sytuacjach – organizacja osiemnastki, uroczystości rodzinnej, czy chociażby wesele. Dobry DJ na pewno zadba o to, aby muzyka była odpowiednio dobrana, dzięki czemu każdy uczestnik zabawy będzie świetnie się bawił.

Wodzirejrównież jest obecny na weselach, urodzinach, czy innych uroczystościach. Przede wszystkim zajmuje się zabawianiem gości – głównie poprzez prowadzenie tańców. To właśnie wodzirej jest tą osobą, która zachęca wszystkich, aby wstali z krzeseł i ruszyli na parkiet. Ponadto wodzirej często organizuje różne konkursy, dzięki którym atmosfera na imprezie jest jeszcze lepsza!

Aby impreza była udana, nie trzeba jednak zatrudniać dwóch osób. Można bowiem skorzystać z usług DJ’a, który weźmie na siebie obowiązki wodzireja.

DJ i wodzirej w jednym

Profesjonalny DJ to osoba odpowiedzialna głównie za muzykę, ale nie tylko. To dzięki niemu oprawa muzyczna będzie odpowiednio dobrana do przyjęcia, a goście z chęcią ruszą na podbój parkietu. Oprócz tego DJ może też zająć się innymi rzeczami – np. przeprowadzaniem konkursów, organizacją toastów czy prowadzeniem oczepin na weselu. Krótko mówiąc, dobry DJ kompleksowo zadba o to, aby goście znakomicie się bawili.

Skorzystanie z usług profesjonalisty, który sprawdzi się zarówno jako DJ, jak i wodzirej oraz konferansjer to dobre rozwiązanie. Przede wszystkim to sposób na oszczędność – w takim przypadku podejmujemy bowiem współpracę tylko z jedną osobą. Poza tym DJ dostosuje się do potrzeb gości, dobierając nie tylko odpowiednią muzykę, ale też sposób prowadzenia i animacji przyjęcia oraz koordynując zabawę.